Skarby Krakowa: Ksiegarnia Pod Globusem

Ostatnio mam całe mnóstwo pomysłów na nowe cykle na blogu i o dziwo nie dotyczą one jedzenia, lecz ciekawych miejsc na mapie mojego miasta. 

Księgarnia pod Globusem to prawdziwie magiczne miejsce, które jako amatorka książek, uwielbiam.Skąd nazwa księgarni? Mieści się ona w domu Pod Globusem powstałym w latach 1904-1906. Globus zdobi czubek wieży ceglanej budowli. Nie jest to zwykła wieża, lecz zegarowa z pięknym, podświetlanym czasomierzem.
Księgarnia pełna jest niezwykłych pozycji, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej przed zakupem, których powstrzymuje mnie ich wysoka cena.Również wystrój księgarni nie ma sobie równych. Malowidła na ścianach są przepiękne. Obsługa jest bardzo miła i zupełnie nie zwraca uwagi na osoby długo przeglądające książki, które przyszły tam tylko pooglądać. Lubię takie podejście.W księgarni Pod Globusem organizowane są różnego rodzaju eventy i warsztaty.
Polecam księgarnie Pod Globusem wszystkim zwiedzającym Kraków. Warto tam zajrzeć choćby na chwilę i może kupić unikalną pamiątkę w postaci książki. 
Ogólna ocena 9/10.
Adres: Kraków róg ulic Basztowej i Długiej. 
Komentarze

Popularne posty