MAŁOPOLSKI FESTIWAL ZJEDZ NA POLUOstatnie dni wakacji i pewnie jedne z ostatnich słonecznych dni
w roku postanowiłam wykorzystać na odwiedzanie różnego rodzaju krakowskich eventow związanych z jedzeniem. Zdecydowanie jedzenie jest jedną z moich ulubionych form spędzania czasu wolnego. Jeśli do tego dodamy spacer po Krakowie w piękny, upalny dzień to uzyskamy połączenie niemal idealne.
Podczas takiej właśnie urokliwej niedzieli wybrałam się na festiwal Małopolska Zjedz Na Polu. Odbywać się on będzie cyklicznie, co niedzielę w innym małopolskim mieście.
W Krakowie festiwalowe atrakcje opanowały plac Wolnica. Były konkursy, muzyka, dużo pysznych rzeczy oraz bardzo ładne miejsca do siedzenia, niestety wszystkie oblężone.Na festiwalu można skosztować różnego rodzaju małopolskich produktów: sery, ryby, pieczywo, soki i piwo.Po długim spacerze w słońcu postanowiłam ugasić swoje pragnienie naturalnym, świeżym sokiem z jabłek. Za kubeczek 0.5L zapłaciłam tylko 5zł, a soczek, chociaż słodki, to był naprawdę smaczny.Jeśli ktoś nie znalazł nic dla siebie wśród regionalnych produktów wsparcie stanowiły popularne food trucki.
Podsumowując, Zjedz Na Polu jest naprawdę fajnym festiwalem
i jeśli tylko możecie wybierzcie się na niego w pozostałych miastach. Może uda się Wam zająć miejsce siedzące, aby pokosztować regionalnych specjałów.


Komentarze

Popularne posty