Gtw w podróży: PRAGA. Co się zmieniło?

Rok 2006 moja pierwsza wizyta w Pradze. 2013 Praga drugi raz. No i 2018 Praga po raz trzeci. Jak zmieniło się to miasto w ciągu 17 lat?

Widok na Hradczany


Maj 2006

To była moja pierwsza zagraniczna wycieczka. Oczywiście szkolna, więc zaliczyliśmy wszystkie standardowe zabytki typu Hradczany, zegar Orloj, Most Karola, Stare Miasto. Było ciepłe, wiosenne słońce i nie było opcji na indywidualne zwiedzanie.


Listopad 2013

Krecik


Pierwszy zagraniczny wyjazd z moim Lubym, a dla niego pierwszy pobyt w innym kraju. Pokazałam mu wszystkie standardowe zabytki, które ja widziałam w 2006. Z tamtego pobytu pamiętam chłodną Pragę pachnąca słodkimi, pysznymi tredelnikami. Pamiętam dobre piwo, wyśmienite jedzenie i przystępne ceny. Oprócz sztampowych atrakcji odwiedziliśmy też Muzeum Średniowiecznych Narzędzi Tortur, które polecam.Wrzesień 2018


Most Karola


Pojechaliśmy z grupą znajomych. Nasza przyjaciółka Kasia była w Pradze pierwszy raz. Trzeba było jej pokazać wszystkie najpopularniejsze miejsca i zabytki. 

Katedra św. Wita

PamiątkiNowością było Muzeum Zabawek Erotycznych- zdecydowanie polecam, bo takiego funu nie miałam dawno. Gdy ktoś pytał, co robiłam w Pradze, mogłabym odpowiedzieć, że oglądałam nieme pornole, co byłoby prawdą. Wstęp do muzeum kosztuje 250 koron.
Zauważyłam, że tredelnikami pachnie mniej, a turystów jest masa. Ceny poszły w górę, a knajpy się popsuły. Tredelniki zyskały nadzienie np. z lodów.
Tredelnik


Piwo dalej smakowało pysznie, jednak obsługa była tragiczna. Kelnerka w U Wojaka Szwejka bezczelnie powiedziała, że daliśmy jej za mały napiwek! Przy czym nie zasługiwała na żaden.


Widok na Most Karola

Naleśnik


Podsumowując, jeśli Praga to jesienią. Jeśli tredelnik to tradycyjny. Jeśli obiad to już nie w Blatnice, bo poziom drastycznie spadł. Jeśli piwo to nie U Wojaka Szwejka.
Może wrócę do Pragi za 5 lat z nadzieją, że będzie lepiej.

Praga

Pamiątki


Komentarze

Popularne posty