Seriale, które polecam na kwarantannę


Wszystkie wymienione tu produkcje bardzo mi się podobały i zdecydowanie je polecam.

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego


1. Plotkara- nie bez przyczyny na pierwszym miejscu, ponieważ ja kocham ten serial. Perypetie bogatych nastolatków z Nowego Yorku. Są intrygi i miłości oraz przepiękne stylizacje. Na szczęście nie ma zagadek kryminalnych, ponieważ nie lubię takiego połączenia, no, chyba że... patrz punkt 4.

2. Seks w wielkim mieście- klasyk, który jest doskonałym studium kobiecej psychiki. Mnóstwo przezabawnych sytuacji i wyraziste bohaterki.

3. 90210- kontynuacja popularnego w latach 90 tych Beverly Hills 90210, który również polecam. Znajdziemy tu zarówno starych, jak i nowych bohaterów. J

4. Weonica Mars- jeśli jeszcze nie widzieliście serialu o młodej detektyw, to pędźcie go nadrobić. To jedyne połączenie kryminału i high school, które mi się podobało.

5. Życie na fali- to, co lubię, czyli serial o amerykańskich nastolatkach. Nieco odrealniony, ale dobry.

6. Seks Education- błyskotliwy, zaskakujący, zabawny serial o chłopaku, który zaczyna udzielać porad seksualnych swoim rówieśnikom w szkole. Ma dobry wzór, ponieważ jego mama jest seksuologiem.

7. Wielkie kłamstewka- chyba najbardziej przejmujący i mocny serial tego zestawienia. Problemy kilku kobiet mieszkających w jednym mieści. Jak dla mnie to serial o kobiecej solidarności.

8. P
eaky Blinders- gangsterski serial dziejący się na Wyspach Brytyjskich. Brutalny, ale warty obejrzenia ze względu na charakterystyczne postaci i ciekawe scenariusze.

9. Jak poznałem Waszą matkę- to jest naprawdę śmieszny sitcom. Ted przez kilka sezonów opowiada swoim dzieciom jak poznał ich rodzicielkę i jak wielką komedią było życie jego samego i przyjaciół, którymi się otacza.

10. Firefly- serial sci-fi z bogatą plejadom ciekawych postaci i interesujących pomysłów. Takiego kosmosu jeszcze nie widziałam.

11. Stranger Things- zupełnie nowe spojrzenie na gatunek since fiction i doskonała gra dziecięcych aktorów. W małym amerykańskim miasteczku zaczynają znikać ludzie i dziać się dziwne rzeczy, a jedynymi osobami, które je w jakikolwiek sposób rozumieją, a przynajmniej próbują, jest grupa dzieciaków.

12. Czarne lustro- serial antologia, który pokazuje mroczna przyszłość świata, gdzie rozwój nowych technologii poszedł za daleko...

13. Korona- produkcja o Królowej Elżbiecie II i o jej panowaniu. Cienie i blaski bycia królową i urodzenia się w takiej, a nie innej rodzinie. To musi być fascynujące, gdy robią o Was serial jeszcze za Waszego życia.

14. Downton Abbey- jest angielska arystokratyczna rodzina z początku XX wieku, jest służba, są intrygi, piękne stroje, gustowne wnętrza i pocieszające zakończenia.

15. American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona- spojrzenie na jedną z najgłośniejszych amerykańskich spraw o morderstwo głównie oczami obrońców, oskarżycieli i sędziów. Piękny przykład jak działa sądownictwo w Ameryce.


16. Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego- o bogowie co tam się dzieje! Kompletnie odjechane postaci, ekstremalnie ciekawe watki fantastyczne, naukowe i społeczne.


Zostańcie w domu i oglądajcie seriale!

Komentarze

Popularne posty